Вікісховище:Запити на вилучення

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Deletion requests and the translation is 96% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Deletion requests and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.
Error: This page is not currently protected. Please request protection or remove the protection template.

Shortcuts: COM:DR • COM:DEL • COM:RFD

Ця сторінка призначена для запитів на вилучення, де користувачі можуть подавати запити на вилучення медіафайлів або сторінок (запити на вилучення категорій подаються через Вікісховище:Категорії до обговорення). Це для запитів, що вимагають оцінки з юридичної точки зору або ж обговорення зі спільнотою, перш ніж ймовірне вилучення буде здійснене. Очевидні порушення авторських прав, дублікати зображень і зображення з неправильними назвами мають опрацьовуватись через процес швидкого вилучення, такі запити не слід подавати сюди.

Зверніть увагу: Процедури на цій сторінці суттєво відрізняються від процедур в інших проектах Вікімедіа, таких як англійська Вікіпедія Файли до обговорення. Будь ласка, уважно прочитайте наступні інструкції.

Загальні відомості

Кожен може коментувати запити на вилучення, що публікуються тут, і кожен може висловити свою точку зору щодо того, чи певний файл треба залишити, чи вилучити. Будь ласка, обґрунтовуйте свою точку зору, бажано на основі Ваших знань:

Як тільки адміністратор отримає достатньо інформації для того, щоб прийняти якесь рішення, запит на вилучення буде закрито, а файл або вилучено, або позначено як залишений. Там, де рішення про вилучення є очевидним (напр., файл є очевидним порушенням авторських прав, або ж з якихось інших причин підлягає швидкому вилученню), запит на вилучення можуть закрити миттєво. Менш очевидні випадки мають залишатись відкритими щонайменше протягом семи днів. Складні випадки можуть залишатися відкритими протягом тижнів або й навіть місяців.

Дебати не є голосуваннями, і адмін, що приймає рішення про закриття, застосує закони про авторське право, і політики Вікісховища, щоб якомога точніше визначити, чи файл підлягає вилученню, чи він має бути залишений. Будь-який виражений консенсус буде взято до уваги настільки, наскільки це можливо, але консенсус ніколи не зможе ані побороти закон про авторське право, ані проігнорувати політику Вікісховища. Якщо адмін, що закриває запит, не здатний сказати зі значною впевненістю, що файл цілком небезпідставно може бути залишений, його слід вилучити згідно з превентивним принципом.

Вдаватися в детальні юридичні й фактуальні дослідження для пошуку обґрунтування для залишення файлу не є завданням адміна, що закриває запит. За правилом доказу, яке ми застосовуємо тут, обов'язок показати, що файл можна легально зберігати на цьому сайті, лежить на тому, хто його завантажує, а також на кожному, хто відстоює залишення файлу.

Запити на вилучення не є місцем для спроб змінити політику Вікісховища, і такі запити не можна подавати лиш для того, щоб продемонструвати свою позицію. Будь-які запити такого штибу можуть бути швидко закриті. Будь ласка, використовуйте Кнайпу або сторінку обговорення політики, якщо хочете запропонувати якісь зміни до політики.

Як подати запит

Клацніть Номінувати на вилучення на сторінці, яку Ви хотіли б номінувати на вилучення (більше інформації про додаток).
  • Ви можете номінувати окремі медіафайли на вилучення безпосередньо, перейшовши на сторінку опису файлу, і клацнувши посилання «Номінувати на вилучення» в розділі Інструменти на панелі зліва. Більш детальні інструкції та вимоги до браузерів описані на сторінці довідки. Посилання Номінувати на вилучення натискайте лише на тій сторінці, яку Ви хотіли б номінувати на вилучення.
Якщо Ви віддаєте перевагу ручному поданню запитів, див. Вікісховище:Запити на вилучення/Подання запиту вручну.

Якщо медіафайл є дублікатом, використовуйте {{Duplicate}}, або якщо його було завантажено під помилковою назвою, використовуйте {{Rename}}.

Керівництво по номінаціям

Будь ласка, дотримуйтесь цих вказівок, щоб зробити запит на видалення максимально повним і чітким:

  1. При запиті на видалення дублікату додайте посилання на зображення-дублікат. Адміністратор, що закриває тему, повинен її побачити.
  2. При запиті на видалення непотрібного файлу вказуйте посилання на непотрібне зображення. Адміністратор, що закриває, повинен його побачити.
  3. Номінуючи зображення, яке підозрюється в порушенні авторських прав, вкажіть, "чому" це зображення підозрюється в копіюванні. Чим більше деталей, тим краще (запит на видалення, який містить лише нечітке звинувачення, може вважатися "неповним"). А "малий розмір та відсутність EXIF-даних" самі по собі не є підставою для видалення (в кращому випадку це лише підтверджуючий доказ для copyvio).
  4. Номінуючи всі файли категорії, перелічуйте кожен файл (а не тільки саму категорію). Адміністратор, який закриває, повинен мати можливість легко натиснути на DR, щоб отримати доступ до кожного зображення.
  5. При участі в обговоренні масового видалення (тобто 10+ зображень), викреслити зображення, які погодилися зберегти, викреслити їх у початковому списку.
  6. Коли ви просите видалити зображення, пов'язані з оголеною натурою/сексом/порно, згадайте про це в номінації. Це дозволить рецензентам та адміністраторам підготуватися або відмовитися від рецензування.

Закриття обговорень

Загалом, запити можуть закриватися адміністраторами через сім днів. Запити на вилучення у випадку очевидних порушень авторських прав можуть бути закриті раніше. Проблематичні або складні запити (такі як шаблони з дуже великою кількістю включень) можуть тривати довше — навіть по кілька місяців, якщо необхідно. Неадміни можуть закривати запити на вилучення з підсумком «залишено», якщо вони мають добре розуміння процесу, і якщо таке закриття номінації не буде контроверсійним. Якщо маєте сумніви, не робіть цього.

Очікується, що користувачі, які закривають запити на видалення, нададуть адекватне пояснення свого рішення. У багатьох випадках, коли запит не викликає особливих дискусій і не викликає заперечень, жодних подробиць не вимагається. Однак, чим складніша дискусія, і чим більше користувачів аргументували протилежний результат, ніж рішення адміністратора, тим чіткіше потрібно пояснювати рішення. У будь-якому випадку, очікується, що адміністратори повинні роз'яснювати або пояснювати свої рішення на запит.

Номінатор може подати запит на швидше закриття або відкликання запиту на вилучення, започаткованого ним, додавши коментар до запиту на вилучення, наприклад, коли пізніші редагування номінованої сторінки файлу виправили наявні в ній проблеми або додали відсутні подробиці. Номінатор не може закривати свої запити на вилучення, якщо хтось інший залишив у них свої коментарі.

Непогано, якщо адміністратори перевіряють, чи отримав завантажувач на своїй сторінці обговорення повідомлення про поточний запит на вилучення (якщо тільки зображення не є очевидним порушенням авторських прав — тоді його можна швидко вилучити).

Процедура

  1. Додайте {{Delh}} над заголовком розділу з файлом у ньому.
  2. Додайте рядок (----), після цього, в новому рядку, впишіть або Kept, або Deleted, необов'язковий коментар, Ваш підпис (~~~~), і внизу запиту додайте {{DeletionFooter}}.
  3. Якщо результатом дискусії стало рішення залишити файл:
    1. Додайте {{Kept}} на сторінку обговорення файлу.
    2. Вилучіть шаблон про вилучення зі сторінки опису файлу.
    • Примітка: Легшим способом зробити це є використання додатка 'DelReqHandler' (Internet Explorer не підтримується), доступного для адмінів у Special:Preferences.
  4. У разі необхідності додайте/перекласифікуйте запит на видалення у відповідні категорії.

Оскарження рішень

Якщо Ви незгодні з рішенням адміна вилучити файл, або залишити його, Вам треба спершу висловити свої аргументи на сторінці обговорення адміна, і попросити про перегляд питання.

Якщо адмін відмовляється скасувати своє рішення і прийняти протилежне, Ви можете подати запит на розгляд питання іншими адмінами на сторінці Вікісховище:Запити на відновлення (або, якщо файл було залишено, повторно номінувати його на вилучення).

Пам'ятайте, однак, що адміністратори не можуть ігнорувати ані політики Вікісховища, ані будь-які застосовні закони про авторські права, навіть якщо більшість користувачів, що висловилися з приводу цього питання, хочуть щоб вони це зробили.

Список запитів

Якщо виглядає, що ця сторінка застаріла, очистіть серверний кеш.

Архівовані результати
Відкриті запити

Тут поданий список щомісячних журналів, що все ще мають відкриті запити на вилучення. Будь-що, старіше за 7 днів, можна закрити. Очевидні закриття (напр., швидкі вилучення) могли бути зроблені раніше. Див. також: Категорія:Запити на вилучення.

Поточні запити

Нещодавні запити на вилучення, які треба закрити

Тут подані найновіші запити на вилучення, які вже можна закрити. Щоб знайти більше таких запитів, див. Commons:Deletion requests/Older discussions.

Найновіші запити на вилучення

Тут зібрані запити на вилучення з попереднього тижня, і їх вже можна закрити, але лише за умови, що рішення про закриття буде очевидним (напр., запити, які слід було подати на швидке вилучення). Якщо таке рішення не є очевидним, або якщо варто ще деякий час обговорювати питання, ці запити треба залишити незакритими, поки не мине ще щонайменше сім днів.